Zájmové činnosti a programy

Zájmový spolek Mysoval z.s. nabízí v rámci svých aktivit širokou škálu činností pro děti, mládež i dospělé. Cílem našeho spolku je přinést smysluplné a obohacující využití volného času zejména pro děti na 1. stupni základních škol a pomoci sladit vaše pracovní aktivity s péčí o vaše děti.

Možné aktivity

Dětský klub 

Atraktivní šance pro trávení volného času vašich dětí v době mimo provoz školních družin a v pozdně odpoledních hodinách. Snažíme se vám, rodičům, usnadnit složité rozhodování, jak naplánovat vašim dětem zajímavé a obohacující aktivity v době mimo školního vyučování, provozu školních družin a v rámci školních prázdnin.

Příměstské tábory – nepobytové

Příměstské tábory v době školního volna vašich ratolestí. Tedy v době dlouhodobých i krátkodobých prázdnin.

Na našich příměstských táborech na děti nečeká žádná nuda. Naopak. Děti budou mít spoustu prostoru pro hry, soutěže, výlety a činnosti přesně dle jejich zájmů. Klademe velký důraz na pestrost a rozmanitost činností. Naši animátoři se postarají o to, aby se vaše děti dobře bavily.

V roce 2021 proběhly dva 5denní příměstské tábory. Program obou byl nabitý zábavou i vzděláním. Níže najdete stručný soupis aktivit z těchto dvou táborů.

Prohlídka expozic Malého světa techniky – U6 v dolních Vítkovicích, výlet na Haldu Ema, koupání na bazéně, prohlídka pohraničního opevnění, cvičení na workoutovém hřišti, prohlídka dolu Michal, návštěva Velkého světa techniky v dolních Vítkovicích, ukázky služebních psů a koní Městské policie Ostrava, výlet na hrad Hukvaldy, turistika v Čeladné a okolí, matematické hry, týmové hry, prohlídka ČEZ arény a hraní společenských her.

Tábory – pobytové

V roce 2021 proběhly dva 7denní pobytové tábory. 

Činnosti během dvou 7denních pobytových kempů:
Zdravověda, hry v lese, sebeobrana, týmové sportovní hry, střelba z luku, koupání v přírodě, matematické hry, střelba ze vzduchovek, základy potápění, stavba sauna a základny saunování, cvičení na workoutovém hřišti, stezka odvahy, táborové ohně, geocashing, základy juda, sjezd hory na koloběžkách, hry na louce, základy uzlů a bezpečnosti při horolezectví, základy ekologie a třídění odpadu.

Výlety a exkurze v Moravskoslezském kraji

Nejbližší plánované akce

 • 29.1.2022 Ledové sochy na Pustevnách. Výlet na Pustevny s prohlídkou soch vyřezaných z ledu.
 • 12.2.2022 Hornické muzeum Landek. Prohlídka důlní expozice, sfárání do dolu, seznámení se s důlními profesemi a hornickou historií Ostravska.
 • 26.2.2022 Ostravské muzeum. Komentovaná prohlídka expozice Ostravského muzea.
 • 12.3.2022 Populárně naučné centrum Velký Svět Techniky. Prohlídka 3 hlavních expozic.
  Expozice Svět civilizace se zaměřuje na člověka a jeho vliv na své okolí. Hlavními tématy jsou dekarbonizace planety, voda, cirkulární ekonomika a umělá inteligence.
  Expozice Svět vědy a objevů seznámí děti s matematikou, fyzikou, či lékařskými technologiemi hravou formou.
  Expozice Svět přírody se zaměřuje na běžné jevy, které můžeme vidět kolem nás a srozumitelně je vysvětluje.
 • 26.3.2022 Výlet na haldu Ema. Cílem je nejen vystoupit nejvyšší bod Ostravy, ale také projít naučnou stezku Slezská Ostrava, která vede od výstaviště až k ostravské ZOO a zpět opačnou stranou haldy. Délka trasy stezky je 6,3 Km a zastavení s naučnými tabulemi je celkem 12.
 • 9.4.2022 Technické muzeum Tatra v Kopřivnici. Technické muzeum Tatra dokumentuje a chrání obraz zrození a historického vývoje prvních dopravních prostředků v tehdejším Rakousko-Uhersku.
 • 23.4.2022 Hukvaldy. Prohlídka zříceniny hradu Hukvaldy a návštěva nedaleké obory Hukvaldy.
 • 14.5.2022 Zámek Raduň. Prohlídka historické památky, takzvané perly novogotického romantismu. Kromě komentované prohlídky zámku je v plánu výlet po zámecké zahradě a kolem zámeckých rybníků.
 • 28.5.2022 Výlet na Štramberk. Tento výlet má několik cílů. Jedním z nich je prohlídka jeskyně Šipka a naučné stezky, vedoucí okolo ní. Seznámení se s objevy o neandrtálských obyvatelích této jeskyně. Dále výstup na Štramberskou Trúbu, prohlídka bývalého lomu a prohlídka botanické zahrady.
 • 11.6.2022 Planetárium Ostrava. Prohlídka Hvězdárny, Experimentária a pořad v Sále planetária.
 • 25.6.2022 Zoologická zahrada a botanický park Ostrava. Celodenní výlet, ve kterém projdeme zhruba 3 Km botanických stezek, 9 pavilonů s několika komentovanými krmeními zvěře a další expozice a voliéry. Zvláštní pozornost, při této celodenní aktivitě, bude věnována ochraně přírody.
 • 10.7. – 23.7.2022 Letní soustředění. Pstružovská 164, Frýdlant nad Ostravicí

Další akce zatím nejsou naplánovány. Pravděpodobné termíny těchto akcí budou 10.8, 23.8, 10.9, 24.9, 8.10, 22.10, 12.11, 26.11, 3.12 a 17.12.

Na jednotlivé akce je možné se hlásit na e-mailu: info@mysoval.cz nebo na telefonním čísle +420 737 773 333.

 

Fotografie z našich akcí